Bavaria Sverige Bil har tillträtt Ivars Bil i Östersund
Lördagen den första september tog Bavaria Sverige Bil över driften av BMW och Nissanåterförsäljaren Ivars Bil i Östersund.
Lördagen den första september tog Bavaria Sverige Bil över driften av BMW och Nissanåterförsäljaren Ivars Bil i Östersund.
Christine Bjåstad (37) er ansatt som Senior HR Business Partner i Hedin Automotive, og vil ha ansvar for et bredt spekter av oppgaver innen HR-feltet med fokus på personaladministrasjon i de norske virksomhetene. Christine kommer fra stillingen som HR Operations Partner i Halliburton, og tiltrer mandag 3. september.
Expansionen i norra Sverige fortsätter och den beräknade försäljningen väntas öka med drygt 350 bilar årligen.
Den 9. maj tillträdde Bavaria Sverige Bil Englunds Bil i Luleå
Hedin Bil fortsätter således, genom dotterbolaget Bavaria, sin expansion i norra Sverige och att utveckla sin BMW-verksamhet.
For et halvt år siden ble det ble kjent at Anders Hedin Invest kjøpte 100% av aksjene i Miklagruppen og med det tok posisjon som et av Europas største bilkonsern. Nå endres navnet fra Miklagruppen AS til Hedin Automotive AS for å tydeliggjøre et samlet konsern.
Miklagruppen og dets underselskaper, Bavaria Norge (BMW og MINI), Hedin Performance Cars Norge (Porsche) og GS Bildeler, oppnådde så gode resultater i medarbeiderundersøkelsen for 2017 at de ble sertifisert av Great Place to Work i henhold til en global standard for hva som kjennetegner en god arbeidsplass.
Det svenske bilkonsernet Anders Hedin Invest AB kjøper Miklagruppen (tidligere Bavaria Nordic AS). Hedin Bil forhandler 26 ulike merkevarer fra 61 bilanlegg i Sverige, og vil gjennom oppkjøpet øke sin omsetning med mer enn 6 milliarder. Det gjør at selskapet tar posisjon som en av Europas største bilaktører.
I fjor kjøpte Miklagruppen (tidligere Bavaria Nordic) seg inn i den nettbaserte bildelingstjenesten Nabobil.no. Nå etablerer selskapet, som er en av Nordens største bilforhandlergrupperinger, Mikla Mobility og investerer i samkjørings-appen SammeVei; en tjeneste som skal få flere til å kjøre sammen til jobb.
Mikla Eiendom har realisert salget av eiendommene i Kristiansand og Arendal for å muliggjøre for investeringer i videre vekst for Miklagruppen.
Bransjeveteranen Bjarne Vatne (71) har som administrerende direktør i Mikla Eiendom bygget opp en stor eiendomsportefølje for den suksessfulle bilforhandlergruppen Miklagruppen (tidligere Bavaria Nordic). Nå overlater han stafettpinnen til Jørn Heiersjø (37). Samtidig slås eiendomsselskapet sammen med driftsselskapet.
Miklagruppen (tidligere Bavaria Nordic) er en betydelig aktør for Porsche i Norge. Lørdag 13. mai åpner forhandleren et nyoppført, eksklusivt anlegg spesielt for entusiaster med lidenskap for Porscher av den klassiske sorten. Det 2.000 kvm store Porsche Classic Center tilbyr eldre Porsche modeller fra Porsche 356 til og med 996, og skal omsette for ca. 50 millioner første hele driftsår.